Dobrovolná služba

Co to je volontariát?

12. 8. 2014 14:56
Rubrika: Projekt

Volontariát je dobrovolnická služba mládeže katolické církvi. Jedná se o pastorační a evangelizační projekt církve v České republice.

Volontér je mladý člověk, který na rok přerušuje svá studia nebo zaměstnání, aby dal část svého života Bohu ve službě druhým lidem, především dětem a mládeži. Svým rozhodnutím pro dobrovolnickou službu tak konkrétně odpovídá na výzvu papeže Jana Pavla II. a biskupů zapojit se do evangelizace a pastorace v církvi.

Církev si od volontariátu slibuje oživení pastorační a evangelizační činnosti ve farnostech, rozvoj této činnosti v náročnějších částech diecézí (např. pohraničí), prohloubení spolupráce kněží a laiků a vytvoření živého křesťanského společenství v místní farnosti. Pro volontéra je to především hluboká formace, která může obohatit další život o zkušenosti z živého společenství, z práce s mládeží, prohloubit osobní vztah k Bohu a k lidem a pomoci při rozpoznávání svého povolání…

Mladí dobrovolníci jdou po skupinkách do farností, kde žijí s knězem ve společenství a pomáhají mu v jeho službě převážně vytvářením volnočasových aktivit pro děti a mládež. Volontariát využívá zákon o dobrovolnické službě č. 198/2002 Sb.

Bližší informace vám rádi zodpovíme na: maldez@cirkev.cz

Sdílet

Komentáře

Lenka Šerá Jsem moc ráda, že jsme prošli s mými přáteli před pár lety přípravou na volontariát....Bohužel 2 roky jsme jezdili po centrech pro mládež a těšili se až vyplujeme do praxe.... ale člověk míňí a Pán Bůh mění...Kněz, u kterého jsme měli být si to rozmyslel a další kněz se nenašel...:(

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio